Vzácný kámen - Heliotrop - Krvavý kámen


Cena
1,15 €

Výrobce

Skladem
ks

Heliotrop je tmavě zelený chalcedon s jemnými červenými flíčky. Někdy se mu říká také "Kristova krev", neboť podle tradice ty červené flíčky jsou kapky Kristovy krve, když z kříže padaly na mech na kamenech při jeho nohou. Heliotrop se přiřazuje k jaspisu, ale považuje se za drahý kámen - za drahokam. Je kamenem odvahy, vitality a železné síly. Používá se i jako ochrana před uhranutím nepřátelským a jako symbol spravedlnosti. Ve Starém Řecku ho zvykli dávat do vody, protože věřili, že vydává teplo slunce a přivede vodu do varu. Rovněž tehdy věřili, že když heliotrop přiložíte na víčka slepci, vrátí se mu zrak. Heliotrop léčí vše co souvisí s krví. Očišťuje fyzické tělo, uzemňuje. Probouzí v nás odvahu, poskytuje nám duševní rovnováhu. Je to projektivní kámen, kdysi ho nosili aby překonali nepřítele. V Atlantidě prý přitahoval bohatství a štěstí. Přináší do života změny a zároveň nám dává sílu tyto změnit akceptovat a přijmout. Překonat obavy, deprese, strachy. Heliotrop obnovuje milostné vztahy.

Ochraňuje nás před nočními můrami, při cestování chrání před úrazy. Odráží psychické útoky, ochraňuje před uřknutím, zahání démony, ochraňuje nás před přetvářkou, lží, před lstí. Přináší štěstí podnikatelům, zejména samostatně výdělečně činným. V magii se používá kvůli zelené barvě při čarách k získání majetku a blahobytu. Kdo nosí přívěsek z heliotropu, tomu přináší bohatství.

Léčebné účinky: má mnohostranné použití. Nejčastěji se používá při problémech s krví - posiluje, okysličuje krev, zvyšuje vitalitu - i mentální, obnovuje sexuální sílu. Pozitivně ovlivňuje srdce, slezinu, kostní dřeň. Pomáhá vyrovnat nedostatek vitamínů.

Tyto kameny jsou leštěné a příjemné na dotyk. Mohou být použity k léčení krystaly nebo prostě jako dekorace. Populární teorie říká, že vzácné kameny vibrují vlastní energii. Umístěním kamene do aury člověka lze změnit vibraci aury.

Kámen o velikosti přibližně 20 - 30 mm.

Cena/1 kus