Pitta tea - Antistres

6 bodů do věrnostního systému

Cena
124 Kč

Výrobce

Skladem
ks

PITTA


Uklidnění & vyrovnanost


Mentha arvensis normalizuje pocit tělesné horkosti
Foeniculum vulgare prospívá trávicí a vylučovací soustavě
Coriandrum sativum příznivě ovlivňuje žaludeční a střevní činnost
Tinospora cordifolia optimalizuje funkci jater a imunitního systému
Santalum album přispívá k pročištění krve
Příznivě působí na dobrý vzhled a kvalitu pokožky
Podporuje emocionální rovnováhu a harmonizuje nervový systém
Asparagus racemosus uklidňuje při hněvu, podrážděnosti a stresu
Centella asiatica pomáhá udržovat dobrý stav duševního zdraví

          Doplněk stravy

Pitta podporuje trávení a metabolismus, činnost jater a kvalitu krve, ovlivňuje tělesnou teplotu, vzhled pokožky a mozkovou činnost. Přináší pocit uklidnění a vyrovnanosti. Staletími prověřená tradiční směs himálajských bylin příznivě působí při pravidelném užívání na celkový zdravotní stav a psychickou kondici u lidí s převahou následující charakteristiky:

Jste střední postavy
Nemáte v oblibě horké léto a ostré slunce
Snadno a rychle se potíte
Můžete mít mastnou, ruměnou až pihovatou pokožku
Jste racionální, pragmatičtí a soutěživí
Máte bystrý úsudek, pronikavé myšlení a pevnou vůli
Jste vůdčí typ, rádi diskutujete a přitahujete pozornost
Pod tlakem stresu býváte prchliví, podráždění a netrpěliví
Jste dobrými řečníky a organizátory se smyslem pro zodpovědnost
Dokážete se snadno rozčílit a být nepříjemnými kritiky

Obnovení rovnováhy napomáhá: chladnější strava a nápoje, střídání aktivity a relaxace, dostatečný přísun tekutin. Pitta typ by se měl vyhýbat ostrému slunci a vysokým teplotám, kouření, drogám a alkoholu. Používat oleje a krémy na ochranu pokožky. Omezit olejnatá, těžká, slaná a kořeněná jídla. Nepřejídat se a jíst menší porce vícekrát denně. Vhodným sportem je běh, plavání, horolezectví, turistika a soutěživé sporty.


Složení
mentha arvensis, emblica officinalis, coriandrum sativum, pterocarpus marsupium, tinospora cordifolia, centella asiatica, asparagus racemosus, foeniculum vulgare, cuminum cyminum, glycyrrhiza glabra, cymbopogon citratus, santalum album


Hmotnost
100 g sypaného čaje


Doporučené dávkování
2–3 šálky za den
Příprava
Jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3–5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat
Užívání


Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kury užívejte čaj po dobu 1-3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
Země původu: Nepál

Alternativní produkty19